Wyniki wyszukiwania dla:

Misja Bangladesz, czyli wielkopostna jałmużna

Bangladesz to jedno z najbiedniejszych, najgęściej zaludnionych i najmniej rozwiniętych państw świata. Od 2009 w Bangladeszu pracują Salezjanie, którzy chcą dać młodym ludziom szansę na dobre wykształcenie i zdobycie zawodu. Jednym z pracujących tam Salezjanów jest Polak, ks. Paweł Kociołek sdb, który akutalnie posługuje w Utrail. Dla dzieci i młodzieży z wiosek jedyną szansą na pobieranie nauki jest wyjazd do miasta. Wiąże się to z pobytem w internacie. Niestety, wielu rodzin na to po prostu nie stać. Salezjanie prowadzą kilka takich internatów. Miesięczny koszt utrzymania ucznia w internacie to zaledwie 25 euro.
Zapraszamy społeczność SPTS – uczniów, rodziców, pracowników czy sympatyków do podjęcia wielkopostnej jałmużny, którą chcemy wesprzeć młodych ludzi z Internatu w Utrail, prowadzonego przez ks. Pawła. Odmawiając sobie nawet jakiejś drobnej przyjemności w czasie Wielkiego Postu, zaoszczędzoną kwotą możemy pomoc potrzebującym. Dla nas to niewielka kwota, dla młodych ludzi z Bangladeszu to szansa na wykształcenie i zdobycie zawodu. Społeczność SPTS otrzymała szczegóły w wiadomości na Librusie. Zaintersowane osoby z zewnątrz zapraszamy do kontaktu z nami.
Więcej o misji ks. Pawła w Utrail i Salezjanów w Bangladeszu można zobaczyć tutaj: https://vod.tvp.pl/video/misja-bangladesz,szkola-pod-drzewami,45870547