Wyniki wyszukiwania dla:

Święto Księdza Bosko

31 stycznia uczniowie klas 1a, 2a i 4a, po długo wyczekiwanych i zasłużonych feriach, powrócili do szkoły. Ten poniedziałek był jednak wyjątkowy, gdyż towarzyszyła mu atmosfera wielkiego święta i radości. Tego dnia społeczność SPTS świętowała dzień św. Jana Bosko – założyciela Rodziny Salezjańskiej.

Świętowanie rozpoczęło się w kościele pw. Świętego Krzyża, gdzie uczniowie, nauczyciele oraz przedstawiciele rodziców i sympatyków SPTS, uczestniczyli w Uroczystej Mszy św. Oprawa liturgiczna została przygotowana przez uczniów naszej szkoły, którzy zaangażowali się zarówno w oprawę muzyczną oraz czytanie tekstów czy procesję z darami. W swojej homilii ks. Andrzej Witowski SDB, przełożony wspólnoty zakonnej w Lesznie, we współpracy z kilkoma uczniami oraz rodzicami naszych uczniów, przybliżył wszystkim kilka istotnych wydarzeń z życia ks. Bosko.

Następnie uczniowie uczestniczyli w grze terenowej w budynku szkolnym. Podzieleni na małe grupy mieli do wykonania kilka zadań. Każde z nich było poprzedzone krótki wstępem historycznym i nawiązywało do jakiegoś wydarzenia lub etapu życia ks. Bosko. Grze towarzyszyły liczne emocje i element rywalizacji między grupami. Rywalizacja była zacięta i ostatecznie najlepsza okazała się grupa z klasy 1a.

Tego dnia każdy otrzymał salezjańską krówkę z myślą ks. Bosko oraz ciasteczko w kształcie ptaszka, gdyż ks. Bosko zwykł mawiać: „być radosnym, dobrze czynić i pozwolić ptakom śpiewać.”

Całość naszego świętowania zakończyła tradycyjna salezjańska Tombola, czyli loteria, w której każdy uczestnik mógł wygrać drobny upominek. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom, którzy przekazali drobne upominki dla naszych uczniów, są to m.in. KS Unia Leszno, Netbox PL i inni.