Wyniki wyszukiwania dla:

Pomoc dla Ukrainy- UPDATE

W czwartek 3 marca we wczesnych godzinach porannych wyruszył pierwszy transport zebranych przez nas rzeczy dla tych, którzy pozostali na Ukrainie. W naszą akcję zaangażowało się mnóstwo ludzi związanych z naszą Szkołą, a także z Parafią pw. Świętego Krzyża w Lesznie. Do naszego transportu zebrane przez siebie rzeczy dołączyły również Szkoła Podstawowa ze Święciechowy.

Wyrażamy naszą wdzięczność wobec naszych niezawodnych przyjaciół ze Stainer Bauchemie, którzy nie tylko umożliwili transport i pomogli w jego przygotowaniu oraz załadunku, ale również zakupili 5 agregatów prądotwórczych, które posłużą naszym placówkom salezjańskim na Ukrainie (m.in. szkole salezjańskiej w Żytomierzu).

Dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób włączyli się w naszą akcję i będziemy was na bieżąco informować o podejmowanych działaniach.

UPDATE!
W środę 16 marca wyruszył kolejny transport z najbardziej potrzebnymi rzeczami dla tych, którzy pozostali na Ukrainie, aby bronić swojej Ojczyzny. Tym razem za pośrednictwem Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego z Krakowa, żywność długoterminowa oraz środki medyczne trafiły do Kijowa, który przygotowuje się do oblężenia. Wszystkie te rzeczy są rozdysponowane przez salezjanina biskupa Vitalija Kryvickiego, który jest ordynariuszem kijowsko-żytomierskim.

Dziękujemy również naszym niezawodnym przyjaciołom z firmy STAINER Bauchemie z Krzemieniewa, którzy po raz kolejny umożliwili transport rzeczy oraz przekazali kolejne 3 agregaty dla Kijowa. Dziękujemy również anonimowym darczyńcom za ufundowanie dwóch dodatkowych agregatów.