Wyniki wyszukiwania dla:

Nauka pełna wdzięczności i salezjańskiego ducha

W dniu 16 października społeczność naszej szkoły zjednoczyła się w wyjątkowym akcie wdzięczności podczas Mszy Świętej. To była chwila, w której wyraziliśmy naszą głęboką wdzięczność Panu Bogu za wszystkich tych, którzy troszczą się o przekazywanie nam niezbędnej wiedzy: naszą dyrekcję, nauczycieli oraz pracowników szkoły. Ta uroczystość była okazją do refleksji nad znaczeniem nauki i roli nauczycieli w naszym życiu.

Eucharystię celebrował nasz ks. Dyrektor, który nie tylko przewodniczył Mszy, ale również wygłosił inspirujące słowa. Jego przesłanie nawiązywało do ducha salezjańskiego i nauki, którą przekazuje nam nasza szkoła. Ks. Dyrektor zachęcił uczniów, aby w swoim życiu, podobnie jak św. Jan Bosko, szukali mądrych ludzi, którzy staną się dla nich nauczycielami.

Nasi nauczyciele i rodzice odgrywają kluczową rolę jako przewodnicy na naszej edukacyjnej drodze. Ks. Dyrektor podkreślił, że obok Jezusa i Maryi, to właśnie nasi rodzice oraz nauczyciele, których spotykamy w szkole, są naszymi nauczycielami życia. Ich mądrość, wsparcie i miłość kształtują nas na przyszłość.

Ks. Dyrektor zwrócił się również do nauczycieli, życząc im prawdziwej mądrości. Mądrość, która, jak mądrość Salomona, przyciąga innych, a zwłaszcza uczniów. Nauczyciele są nie tylko przewodnikami w nauce, ale także wzorami do naśladowania i źródłem inspiracji. Ich rola w procesie kształcenia młodych umysłów jest nieoceniona.

Ta Msza Święta była nie tylko okazją do wyrażenia wdzięczności, ale także do podkreślenia naszej wspólnoty i ducha salezjańskiego, który przewija się przez wszystkie działania naszej szkoły. Dzięki tej uroczystości przypomnieliśmy sobie, jak ważne jest dążenie do mądrości, rozwijanie umiejętności i szukanie nauki w codziennym życiu.

Nauka to dar, który doceniamy każdego dnia, a nasi nauczyciele są kluczem do jej odkrywania. Jesteśmy gotowi kontynuować naszą edukacyjną podróż z wdzięcznością i pokorą, z nadzieją na przyszłość pełną mądrości i sukcesów.

#zNamiJestBosko #Nauka #Wdzięczność #DuchSalezjański #Edukacja