Wyniki wyszukiwania dla:

Pasowanie pierwszoklasistów

13 października 2023 roku to data, którą wszyscy uczniowie, nauczyciele i rodzice w naszej szkole z pewnością zapamiętają na długo. Tego dnia odbyła się wyjątkowa uroczystość pasowania na uczniów pierwszoklasistów, którzy w tym roku dołączyli do naszej szkolnej społeczności. Był to moment pełen wzruszeń, radości i nadziei na przyszłość.

Uroczystość odbyła się w pięknie udekorowanej auli szkolnej, a uczniowie klasy 2a SPTS mieli zaszczyt przygotować program artystyczny, który dostarczył mnóstwo emocji i uśmiechów. Dzieci wystąpiły w różnorodnych scenkach i pokazach talentów, co przypomniało nam wszystkim, jak ważne jest rozwijanie pasji i umiejętności od najmłodszych lat. Ich staranne przygotowanie i zaangażowanie zasługuje na ogromne brawa.

W trakcie uroczystości, szczególne słowa skierowane zostały do naszych pierwszoklasistów przez ks. Dyrektora Tomasza Sage. Ks. Dyrektor nawiązał do snu św. Jana Bosko z dziewiątego roku jego życia, podkreślając, że szkoły salezjańskie są miejscem odkrywania „snów”, czyli marzeń młodych ludzi i ich realizowania. To przypomnienie o tym, że w naszej szkole każde dziecko ma możliwość rozwijania swoich talentów, spełniania marzeń i osiągania sukcesów.

Pasowanie na ucznia to nie tylko symboliczne przekazanie pierwszoklasistom szkolnych insygniów, ale przede wszystkim obietnica wsparcia i opieki, jaką nasza społeczność oferuje każdemu uczniowi. Rodzice pierwszoklasistów byli obecni na uroczystości i wspólnie z dziećmi przeżywali ten ważny moment w ich życiu szkolnym.

To wyjątkowy dzień, który z pewnością na zawsze pozostanie w naszych sercach. Nowi pierwszoklasiści rozpoczęli swoją szkolną przygodę z uśmiechem na twarzach i z wielką nadzieją na przyszłość. Jest to również dowód na to, że w naszej szkole każdy uczeń ma szansę spełniać swoje marzenia i osiągać sukcesy.

Gratulujemy naszym pierwszoklasistom i życzymy im owocnej, pełnej nauki i radości szkolnej drogi. Razem z nimi kierujemy nasze spojrzenie w przyszłość, pełni nadziei na to, co przyniesie kolejne lata nauki w naszej wspaniałej szkole.

#zNamiJestBosko #SalezjańskaRodzina #PasowanieNaUcznia #NowaSzkolnaPrzygoda