Wyniki wyszukiwania dla:

Niesamowita Wycieczka Młodych Odkrywców do Torunia

W ostatnich dniach uczniowie klas 2a, 3a i 4a SPTS wzięli udział w niezwykłej dwudniowej wycieczce do malowniczego Torunia. Podczas tej wyprawy pełnej fascynujących przygód i nauki, nasi uczniowie odkryli, że edukacja może być naprawdę zabawna!

Wizyta w Toruniu była wyjątkową okazją do rozwijania swoich zainteresowań i eksplorowania świata w ramach zajęć Koła Młodego Odkrywcy. To niezwykłe doświadczenie nie tylko rozszerzyło horyzonty uczestników, ale także sprawiło, że nauka stała się fascynującą przygodą.

Atrakcji było mnóstwo, a oto niektóre z nich:

  • Warsztaty „Moja Duża Ojczyzna” i Eksperymenty w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy: Nasi uczniowie mieli okazję zgłębić tajemnice historii i nauki podczas warsztatów oraz eksperymentów w interaktywnych wystawach. To było prawdziwe zanurzenie się w wiedzę!
  • Własne Pierniki: W Toruniu, słynnym z pierników, nasi uczniowie sami wypiekali te słodkości. To nie tylko smaczne doświadczenie, ale też ciekawy wgląd w tradycje tego uroczego miasta.
  • Poszukiwanie Postaci z Legend: Podczas wycieczki dzieci bawiły się w poszukiwanie postaci z legend toruńskich. Smok, osioł, pies, kot i żaba – każda z tych postaci miała swoją opowieść do opowiedzenia.
  • Ruiny Krzyżackiego Zamku: W czasie wizyty w Toruniu uczniowie mieli okazję zobaczyć ruiny krzyżackiego zamku, co dostarczyło im wrażeń historycznych.
  • Spotkanie z Mikołajem Kopernikiem: Toruń to miasto, w którym urodził się słynny astronom Mikołaj Kopernik, i nasi uczniowie mieli okazję przywitać się z nim osobiście, choć w formie pomnika.
  • Geodium – Przemiany Ziemi: Na wystawie Geodium uczniowie mogli dowiedzieć się, jak zmieniała się Ziemia na przestrzeni wieków, co dostarczyło fascynujących informacji z zakresu geologii i historii naszej planety.
  • Planetarium – Kosmos w Kolorach: Podczas seansu w Planetarium uczniowie odkryli tajemnice kosmosu i dowiedzieli się, dlaczego jest on tak barwny.

Wszyscy uczestnicy tej wycieczki doskonale się bawili, a jednocześnie nabywali nową wiedzę. To dowód na to, że nauka może i powinna iść w parze z przygodą i radością. Nasza szkoła z dumą wspiera takie inicjatywy, które pozwalają naszym uczniom odkrywać nowe horyzonty i czerpać radość z nauki.

Dziękujemy wszystkim nauczycielom i opiekunom, którzy sprawili, że ta wycieczka była możliwa. To niesamowite doświadczenie na pewno na długo pozostanie w pamięci uczniów, którzy teraz wracają do szkoły z jeszcze większym zapałem do nauki i odkrywania świata.

#zNamiJestBosko #Wycieczka #NaukaZPrzygodą #MłodziOdkrywcy #Toruń