Wyniki wyszukiwania dla:

Dumni z bycia Polakami, pamiętający o bohaterach

W pięknej i radosnej atmosferze, społeczność Szkoły Salezjańskiej w Lesznie razem świętowała Dzień Niepodległości. Uczniowie, nauczyciele i pracownicy zjednoczyli się, by uczcić to ważne święto narodowe w sposób wyjątkowy i pełen symboliki. Hymn Polski wybrzmiał doniośle w murach szkoły, ponieważ wszyscy obecni odśpiewali go z widoczną na twarzach dumą.

Klasa 4a oraz wszyscy ci, którzy włączyli się w organizację tego wyjątkowego święta, zasługują na serdeczne podziękowania. To dzięki ich zaangażowaniu i poświęceniu, atmosfera była niezwykła, a wspólne świętowanie stało się niezapomnianym przeżyciem. Dziękujemy serdecznie!

W ramach obchodów Dnia Niepodległości, Samorząd Uczniowski, w towarzystwie uczniów z klasy 6a, złożył kwiaty pod pomnikiem, upamiętniając bohaterów walki o wolność. Modlitwą uczczono pamięć tych, którzy poświęcili życie dla naszej Ojczyzny.

Warto również wspomnieć, że Szkoła Salezjańska w Lesznie aktywnie włączyła się w ogólnopolską akcję „Szkoła do hymnu”, zorganizowaną przez Ministerstwo Edukacji i Nauki. Celem tej inicjatywy jest pielęgnowanie wartości patriotycznych oraz kształtowanie świadomości narodowej wśród młodego pokolenia. Szkoła Salezjańska z dumą przyłączyła się do tego szlachetnego przedsięwzięcia, pokazując, że patriotyzm i miłość do Ojczyzny są dla nas niezwykle ważne.

Podczas obchodów, ksiądz dyrektor szkoły, Tomasz Sage, przypomniał słowa św. Jana Bosko, które odzwierciedlają główne cele procesu wychowawczego salezjańskiej szkoły: „wychować dobrych chrześcijan i uczciwych obywateli”. Ksiądz Tomasz podkreślił, że być dobrym obywatelem, zgodnie z wizją św. Jana Bosko, oznacza kochać swoją Ojczyznę. To nie tylko okazjonalna manifestacja patriotyzmu, ale przede wszystkim codzienna postawa. Bycie patriotą „na co dzień” to uczciwość w drobnych i wielkich sprawach, sumienne wykonywanie obowiązków oraz gotowość do niesienia pomocy innym.

Dzień Niepodległości w Szkole Salezjańskiej w Lesznie był nie tylko okazją do świętowania, ale również do głębszej refleksji nad wartościami, które stanowią fundament naszej wspólnoty. #znamijestBosko #wolnosc #hymnPolski – te hasztagi towarzyszyły nam podczas obchodów, podkreślając naszą jedność i duma z bycia częścią wielkiego narodu, którego historia jest pełna bohaterstwa i walki o wolność.