Wyniki wyszukiwania dla:

Odkrywanie Tajemnic Świata Nauki w Szkole Salezjańskiej

W murach Szkoły Salezjańskiej w Lesznie nauka staje się fascynującą przygodą już od najmłodszych lat. Dla uczniów klas 1-3 dostępny jest tajemniczy świat Klubu Młodego Odkrywcy, gdzie najmłodsi uczniowie poznają sekrety światła i odblasków. Natomiast uczniowie klas 4-6 przenoszą się w fascynujący świat nauki podczas zajęć Koła Naukowego.

Ostatnie spotkanie Koła Naukowego było prawdziwym festiwalem energii. Zadaniem uczniów było zbudowanie prostego obwodu elektrycznego, a do tego wystarczyła bateria, żarówka i folia aluminiowa. Ręce do dzieła! Pod okiem p. Klaudii uczniowie nie tylko skonstruowali swoje obwody, ale także zgłębili tajniki elektryczności. Przy użyciu prostych przedmiotów codziennego użytku, takich jak klucze, nożyczki i śrubki, zbadali, które z nich są przewodnikami, a które izolatorami. Zaskakujące wyniki testów pokazały, że nasze otoczenie skrywa wiele tajemnic, które można odkryć dzięki prostym eksperymentom.

Dodatkowo, uczestnicy Koła Naukowego dowiedzieli się, że w razie potrzeby można wytworzyć prąd za pomocą magnesu i drutu. To fascynujące odkrycie pobudziło ich ciekawość i zachęciło do dalszych eksperymentów. Całe spotkanie było nie tylko edukacyjne, ale także pełne energii, co podkreślało zainteresowanie nauką wśród młodszych uczniów.

W Klubie Młodego Odkrywcy uczniowie klas 1-3 poznają tajniki światła. Ostatnie zajęcia poświęcone były filtracji światła. Dzieci dowiedziały się, które kolory najlepiej odbijają światło, a które je pochłaniają. To fascynujące doświadczenie pozwoliło im zrozumieć zjawiska świetlne w prosty i przystępny sposób. Kolejnym etapem było sprawdzenie, jakie odblaski są najbardziej skuteczne w odbijaniu światła i tym samym poprawianiu widoczności w ciemności. Najważniejszy wniosek z tych zajęć jest jedno – noszenie odblasków to klucz do bezpieczeństwa!

Spotkania Klubu Młodego Odkrywcy to nie tylko nauka, ale także zabawa i rozwijanie ciekawości świata. Dzieci pod okiem doświadczonych nauczycieli mają okazję eksperymentować, zadawać pytania i odkrywać fascynujący świat nauki w sposób dostosowany do ich wieku i zainteresowań.

W Szkole Salezjańskiej w Lesznie nauka to nie tylko lekcje w klasach, to także fascynujące zajęcia dodatkowe, które rozwijają umysł i kreatywność uczniów. Koło Naukowe i Klub Młodego Odkrywcy to doskonałe przykłady tego, jak nauka może być ekscytująca i angażująca, nawet dla najmłodszych uczniów.