Wyniki wyszukiwania dla:

„Ubi societas, ibi ius…”, czyli spotkanie z prawem

20 listopada br. pośród uczniów klasy 1a zawitała pani mecenas Zuzanna Loga-Kolasa. Okazją do spotkania był Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. Pani mecenas, będąca mamą jednego z uczniów klasy 1a SPTS, przybliżyła dzieciom kwestie związane z prawami dziecka. Opowiedziała, gdzie zapisane są te prawa i jakie mają znaczenie w codziennym życiu. Dzieci miały okazję dowiedzieć się, jakie mają prawa i jak mogą je egzekwować. Wykład był interesujący, a uczniowie z dużym zainteresowaniem zadawali pytania.

28 listopada 2023 r., pani mecenas odwiedziła klasy 5a i 6a SPTS. Tym razem tematem rozmowy była praca adwokata oraz ważne zagadnienia związane z przeciwdziałaniem stalkingowi i hejtowi. Wspólna dyskusja dotyczyła również mądrego reagowania w takich sytuacjach. Spotkanie nie tylko pozwoliło uczniom zdobyć cenne informacje, ale także zainspirowało ich do zastanowienia się nad swoją przyszłością zawodową.

„Ubi societas, ibi ius”, czyli „Gdzie społeczeństwo, tam prawo” – to łacińska sentencja, która idealnie podsumowuje te dwie wyjątkowe wizyty. Edukacja prawna jest niezwykle istotna, a spotkania z praktykującymi adwokatami pozwalają uczniom lepiej zrozumieć funkcjonowanie prawa w społeczeństwie.

Za te inspirujące chwile, za poświęcony czas i zaangażowanie w edukację prawą młodego pokolenia, chcemy bardzo serdecznie podziękować p. Zuzannie. Takie spotkania są nie tylko źródłem wiedzy, ale także budują więzi społeczności szkolnej, rozwijając w uczniach świadomość praw i obowiązków obywatelskich.

Jak widać edukacja prawna nie musi być skomplikowana ani nudna, a prawo może być fascynującym obszarem do odkrywania, nawet dla najmłodszych uczniów.