Wyniki wyszukiwania dla:

Błogosławionych Świąt – świąteczne życzenia

Drodzy Nauczyciele, Pracownicy, Uczniowie, Rodzice i sympatycy naszej Szkoły,

W tym wyjątkowym okresie, gdy z oczekiwaniem kierujemy nasze myśli ku tajemnicy Bożego Narodzenia, pragniemy zanurzyć się głęboko w refleksji nad znaczeniem tego wzniosłego wydarzenia. „Słowo stało się ciałem i zamieszkało między nami” (J 1,14) – te słowa stanowią dla nas przewodnią myśl, wypełniającą serca radością i nadzieją w tym świątecznym czasie.

Bóg, w nieskończonej miłości, wybrał narodzić się jako maleńkie Dziecię w malutkim, mało znanym miasteczku o nazwie Betlejem, wskazując nam, że prawdziwa siła tkwi w pokorze. Objawił się pasterzom – prostym ludziom o najniższym statusie społecznym, podkreślając, że Jego miłość jest dostępna dla wszystkich, niezależnie od pochodzenia czy pozycji społecznej.

Święta Bożego Narodzenia ukazują nam piękno prostoty, skromności i codzienności. Dzieciątko Jezus, najmniejsza figurka w szopce, przypomina nam, że prawdziwe bogactwo kryje się w miłości, życzliwości i gotowości do dzielenia się z innymi, tak jak On, wielki Bóg, stał się darem dla nas. Podobnie jak Bóg Ojciec objawia się maluczkim, tak i my możemy odnaleźć Jego obecność w codziennych gestach dobroci.

W tym świątecznym czasie życzymy Wam, abyście odkrywali radość w prostych rzeczach, dzieląc się miłością i życzliwością z najbliższymi. Niech Wasze życie stanie się pełne sensu poprzez małe, codzienne gesty dobra, które sprawią, że Bóg będzie obecny ze swoją miłością, czyniąc ten świat piękniejszym i lepszym, nawet dzisiaj.

Niech błogosławieństwo Bożego Narodzenia otoczy Wasze domy, napełniając je ciepłem, pokojem i miłością. Życzymy Wam również radosnego i pełnego nadziei Nowego Roku 2024.

Z serca życza,

ks. Tomasz Sage SDB oraz cała społeczność Szkoły Podstawowej Towarzystwa Salezjańskiego w Lesznie